آیین تودیع و معارفه رئیس اداره شیلات شهرستان پارسیان

آیین تودیع و معارفه رئیس اداره شیلات پارسیان با حضور فرماندار پارسیان و معاون اداره کل شیلات استان هرمزگان و جمعی از مسئولین در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی شیلات هرمزگان ، در این مراسم فرماندار پارسیان گفت : سیاست‌های دولت تدبیر و امید و سیاست‌های ابلاغی سازمان شیلات چراغ راه است و با برنامه ریزی در جهت تحقق این اهداف و سیاست‌ها تلاش خواهیم کرد.

دکتر میرزاد در ادامه گفت : بسترسازی برای تداوم و گسترش خدمت و افزایش تولید و اشتغال در جهت نیل به امنیت غذایی به عنوان جزئی از امنیت پایدار در کشور یکی از مهمترین اهداف پیش روی دولت است.

 

رئیس شورای اداری با اشاره به وجود 90 کیلومتر ساحل درخلیج نیلگون همیشه فارس ، باید شهرستان پارسیان را به کانون اصلی فعالیت های مجموعه شیلات در استان تبدیل کرد و خاطر نشان کرد : صنعت شیلات یکی از ظرفیت های مهم کشور و استان برای توسعه صادرات است و این صنعت آماده همکاری و استقبال از سرمایه گذاران بخش خصوصی در فعالیت های شیلاتی به ویژه پروژه لارو میگو و ماهی در قفس در راستای مهیا ساختن صادرات فرآورده های شیلاتی را دارد.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان پارسیان با اشاره به برنامه های اداره کل شیلات و این فرمانداری در توسعه و پیشرفت منطقه در جهت اجرای سیاست های کلان دولت گفت: تمام تلاشم براین است که مجموعه شیلات پارسیان در راستای پیشرفت و بالفعل نمودن، توانمدیهای شهرستان قدم بردارند.

در ادامه معاون برنامه ریزی و توسعه منابع شیلات هرمزگان بااشاره به اهمیت نیروی انسانی در پیشبرد اهداف سازمانی گفت: اگرچه برخورداری از تجهیزات و امکانات مهم است اما هیچ عاملی به اهمیت وجود یک نیروی توانمند، خلاق و مطمئن نمی‌رسد.
عبدالکریم ستوده با بیان اینکه شیلات شهرستان پارسیان با
بیش از 1500 نفر صیاد درقالب 4 شرکت تعاونی صیادی، بیش از 170 کیلومتر ساحل ، با تعداد بالغ بر 38 فروند لنج صیادی وبیش از 240 فروند قایق صیادی نقش مهمی در صید و صیادی استان دارد.

وی سایت 400 هکتاری پرورش میگوی بندر مقام در قسمت شرق شهرستان ،کارگاه مرکز تکثیر و تولید ماهیان دریایی(شرکت ماهی نقره ای کیش)،زیستگاههای مناسب و مستعد جهت پرورش ماهی در قفس در شهرستان را بخشی از توانمندی های آبزی پروری این شهرستان خواند.

در پایان  این مراسم  از زحمات آقای احمد پاسلار تکریم و آقای ابراهیم بدیعی به عنوان رئیس اداره شیلات پارسیان معارفه شدند.