مدیر کل شیلات هرمزگان خبر داد:
صید بالغ بر130هزار تن انواع آبزیان در شش ماهه اول سال جاری


مدیر کل شیلات هرمزگان از صید بالغ بر 130 هزار و315 تن انواع آبزیان در حوزه صید و صیادی شیلات هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، محسن یکتاپور با اشاره به رشد دو درصدی میزان صید نسبت به مدت مشابه در سال گذشته گفت: خوشبختانه شیلات هرمزگان با محوریت قرار دادن صید اصولی و همچنین کاهش فشار بر ذخایر آبزیان از طریق مدیریت و برنامه ریزی این مهم توانسته جایگاه خوبی را در صید و صیادی به خود اختصاص دهد.

وی افزود: استفاده از مشارکت تعاونی های صیادی برای تقویت حفاظت  از منابع،حضور منظم و به موقع نیروهای حفاظت منابع و انجام گشت های هدفمند، بازدید منظم کارشناسان صید و کارشناسان پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس از عملیات صید شناورها ، استفاده از روش های صید نوین،نصب سامانه های هوشمند کنترلی بر روی شناورهای صیادی، پایش آنلاین شناورهای صیادی ،افزایش تعامل با رسانه ،ارتقای سطح علمی صیادان و برگزاری دوره های آموزش مرتبط و... را از مهم ترین اقدام های انجام شده برای مدیریت بهتر  صید خواند.

یکتاپور در ادامه با بیان اینکه سطح زیان ریز با میزان صید بالغ بر 53 هزار و 147 تن بیشترین میزان صید را در شش ماهه اول سال جاری به خود اختصاص داده اند گفت: از کل میزان صید شش ماهه اول سال جاری بالغ بر 31هزار و 683تن را سطح زیان درشت، بالغ بر 30هزار تن ماهیان کف زی و حدود 15هزار و 500تن را میکتوفیده شامل می شود.

مدیر کل شیلات هرمزگان افزود: در این مدت بالغ بر چهارهزار و 400فروند شناور صیادی و با فعالیت بیش از 31هزار نفر صیاد به صید و صیادی مشغول بوده اند.

محسن یکتاپور در پایان با بیان اینکه سال گذشته میزان صید استان هرمزگان بالغ بر 276 هزار تن بوده است گفت: خوشبختانه استان هرمزگان در سال گذشته توانست رتبه اول تولیدات شیلاتی در کشور را به خود اختصاص دهد.