با حضور وزیر جهاد کشاورزی :
بازدید وزیر جهاد کشاورزی از مزرعه ۲۰۰هکتاری پرورش میگو در شور اول بندرعباس
افتتاح و کلنگ زنی دو مرکز عمل آوری ماهی و میگو در بندرعباس

 

صبح امروز وزیر جهاد کشاورزی به همراه ‌قائم مقام سازمان شیلات ایران، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیر کل شیلات هرمزگان و جمعی از مدیران بخش کشاورزی از مزرعه ۲۰۰هکتاری شور اول بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، وزیر جهاد کشاورزی در این بازدید با اشاره به ظرفیت های خوب شیلات هرمزگان بر افزایش ایمنی و بهداشت در مقابل بیماری های آبزیان با توجه به ارتقای ظرفیت های تولیدی شیلات در استان تأکید کرد و گفت: بهداشت و سلامت تولید و حفظ این مهم در مزارع میگو از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

محمود حجتی با اشاره به حضور مسئول فنی و دامپزشک در این مزارع گفت: استاندارد های لازم در مزارع استان رعایت شده که باید این مهم همواره بروز رسانی و ارتقاء یابد.

قائم مقام سازمان شیلات ایران با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های کشور در پرورش میگو اظهار داشت: امید است با اقدامات انجام شده در آینده ای نزدیک شاهد افزایش سهم ایران در تولید و بازار جهانی میگو باشیم.

سیف الله حقیقی با بیان اینکه تولید میگوی پرورشی کشور بالغ بر سی و دو هزار تن است گفت: سطح زیر کشت میگو کشور بالغ بر نه هزار و ۲۰۰هکتار است که از این میان سهم استان هرمزگان بالغ بر سه هزار و ۶۰۰هکتار است.

وی پیش بینی تولید میگوی پرورشی کشور را بالغ بر چهل هزار تن خواند وگفت: تحقق این مهم بالاتر از برنامه ریزی های صورت گرفته است.

وی سهم حدوداً  ۵۰درصدی استان هرمزگان در تولید میگوی پرورشی و سطح زیر کشت میگوی کشور را بیانگر اهمیت استان هرمزگان و ظرفیت های شیلاتی آن برای کشور خواند و افزود: هرمزگان توانسته بالغ بر ۵۳ درصد تولید لارو کشور را به خود اختصاص دهد.

در ادامه مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه این مزرعه برای بالغ بر ۴۵۰ نفر اشتغال زایی ایجاد میکند گفت: تاکنون بالغ بر سی و پنج میلیارد تومان در این مزرعه سرمایه گذاری شده است.

محسن یکتاپور ظرفیت قابل برداشت این مزرعه را بالغ بر هزار و چهار صد تن خواند و تصریح کرد: این مزرعه با مساحت کل ۴۰۰هکتار در قالب شانزده مزرعه فعالیت میکند.

وی افزود: استان هرمزگان با چهارده سایت فعال در سال گذشته توانست با تولید بالغ بر پانزده هزار تن میگوی پرورشی بیش از   ۴۷ درصد از سهم تولید میگوی کشور را به خود اختصاص دهد.


افتتاح و کلنگ زنی دو مرکز عمل آوری ماهی و میگو در بندرعباس


در ادامه این بازدیدها شرکت عمل آوری پارس آبزیان رسول (بسته بندی و فرآوری آبزیان«ماهی و میگو») با اشتغال زایی مستقیم ۱۵۰نفر در شهرک صنعتی گمبرون با متراژ۱۷هزار و هشت متر طول با ظرفیت ۱۰۰ تن انجماد سریع در روز به بهره برداری رسید.
 
همچین کلنگ  شرکت عمل آوری دوهزار تنی مروارید تجارت پدیده در شهرستان بندرعباس، با سرمایه گذاری ۱۵۰میلیارد ریال و بهره وری از ۱۲۰میلیارد ریال تسهیلات  با اشتغال زایی دائمی ۱۲۵نفر و با ظرفیت شش هزار تن‌ میگو و بیش از ده هزار تن انواع ماهی به دست وزیر جهاد کشاورزی و قائم مقام سازمان شیلات ایران به زمین زده شد.