در بازدید استاندار هرمزگان از صید گاه میگو بندرعباس مطرح شد:
صید و صیادی یکی از مشاغل اصلی هرمزگانی هاست
شیلات حوزه استراتژیک اقتصاد هرمزگان  است

استاندار هرمزگان به همراه مدیرکل حوزه استاندار و مشاور استاندار هرمزگان،ريئس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، فرماندار بندرعباس و مدیر کل شیلات هرمزگان  با حضور در محل صیدگاه میگو در بندرعباس و در کنار لنج های صید میگو از نزدیک جریان صید میگو و فعالیت صیادان هرمزگان را بازدید و به تسهیل و رفع موانع و دغدغه های صید و صیادیطی گفتگو با صیادان  پرداختند.
به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، در حاشیه این بازدید دکتر فریدون همتی با بیان اینکه حمایت های دولت در توسعه فعالیت های شیلاتی استان هرمزگان به خوبی صورت گرفته است گفت: شیلات از بخش های مهم و بسیار تاثیرگذار در اقتصاد، اشتغال، تولید و صادرات استان هرمزگان است و باید از تمامی ظرفیت ها برای رسیدن به اهدف ترسیم شده تولید و صیادرات آبزیان و محصولات شیلاتی برای هرمزگان استفاده کنیم.
این مقام مسئول با بیان اینکه شیلات هرمزگان به عنوان حوزه استراتژیک اقتصاد هرمزگان نیازمند سیاست گذاری مناسب است و باید راهبری مناسبی در این بخش برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی صورت گیرد گفت: در این میان صیادان استان با بیش از سی هزار نفر جمعیت و با برخورداری از ناوگان صیادی بالغ بر چهار هزار و  500 فروندی جایگاه ویژه ای در این میان دارند.
همتی با اشاره به اینکه رعایت فصل صید میگو برای حفظ ذخایر ارزشمند آبزیان اهمیت ویژه ای دارد گفت: خوشبختانه در این باره نیز دولت حمایت های خوبی در راستای بازسازی ذخایر ارزشمند آّبزیان داشته است که پیگیر افزایش این حمایت ها در راستای توسعه این مهم هستیم.وی با اشاره به زحمات و تلاش صیادی صیادان هرمزگان برای صید میگو توسط صیادان گفت: امسال امید است بین هزار و ۶۰۰ تا دو هزار تن صید میگو در کنار پروش میگو داشته باشیم.استاندار هرمزگان افزود: استان هرمزگان نزدیک به ۵۰هزار هکتار اراضی  پروش میگو دارد که در صورت به بهره برداری رسیدن بالغ بر دویست هزار تن تولید خواهیم داشت.
در ادامه مدیر کل شیلات هرمزگان گفت : شیلات هرمزگان با ۲۲ بندر صیادی و صید سالانه بالغ  بر 270 هزار تن انواع آبزی، ۳۰ درصد بنادر صیادی و ۳۶ درصد صید انواع آبزیان کشور را به خود اختصاص داده که این آمار نشان از جایگاه و اهمیت فعالیت های شیلاتی این استان در کشور دارد.
محسن یکتا پور با اشاره به اینکه تاکنون دوازده روز مفید و فعال از فصل صید میگوی استان هرمزگان سپری شده است و بالغ بر670تن میگو صید شده است گفت: از میزان 670 تن میگوی صید شده بالغ بر 547 تن از  آن را میگوی درشت و بیش از 120 تن از این میزان را سایر گونه ها  تشکیل داده است.
وی افزود در فصل صید میگو امسال استان هرمزگان از دهم مهرماه آغاز شده است   و  بیش از 160 فروند لنج صیادی و بالغ بر دو هزار و دویست نفر صیاد در فصل صید میگو هرمزگان در سال جاری مشارکت داشته اند