مدیر کل شیلات هرمزگان خبر داد:
رفع مشکلات تولید لارو آبزیان با مشارکت شرکت های داخلی و خارجی
خود کفایی در تولید کرم خونی در آینده ایی نزدیک

مدیر کل شیلات هرمزگان  از رفع مشکلات تولید لارو آبزیان با مشارکت و همکاری شیلات استان ،شرکت سنتدرف جاسک  و شرکت   تایلندی در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، محسن یکتاپور با اشاره به  به اهمیت تامین لارو با کیفیت به عنوان یکی از مهمترین چالشها جهت تامین غذای زنده مورد نیاز مولدین پرورشی گفت: خوشبختانه شیلات هرمزگان در این راستا با همکاری بخش خصوصی مسیر خوبی را آغازه کرده است .

وی تصریح کرد:  یکی از این غذاها کرم خونی یا شنی  از گونه پری نرئیس یا نرئیس دریایی است ( که داری کیفیت بالایی از لحاظ انالیز تغذیه ای است)  که تا کنون از خارج کشور یا منابع طبیعی تامین می شده  لذا در خصوص هماهنگی و همکاری لازم در راه اندازی پروژه و ساخت مرکز  و خود کفایی در تولید این منابع امروز جلسه ای با حضور مسئولان آبزی پروری و مدیر کل محترم و شرکت های مذکور  برگزار شد .

مدیر کل شیلات هرمزگان با شاره به اهمیت توسعه پایدار آبزی پروری در استان و کشور این پروژه به زودی در استان وارد فاز اجرایی می شود .

یکتاپور اظهار کرد: درحال حاضر پروانه تاسیس تولید کرم خونی جهت شرکت مذکور به ظرفیت شش هزار و 500 کیلوگرم در سال صادر شده است و امید است با راه اندازی این پروژه برای اولین بار  گام محکمی در رفع مشکلات تولید باشد و از خروج ارز از کشور برای واردات کرم خونی جلوگیری شود