پيام تبريك مدیر کل شیلات هرمزگان به مناسبت عيد سعيد قربان و آغاز دهه امامت و ولايتمدیر کل شیلات هرمزگان با صدور پيامي فرارسيدن دهم ذي الحجه روز عيد سعيد قربان و آغاز دهه امامت و ولايت را به عموم مسلمین جهان به ویژه جامعه شیلاتی استان و کشور تبريك گفت.
به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، در متن این پیام آمده است:

                                                                       بسم الله الرحمن الرحيم
عید قربان یا عید الضحی روز دهم ماه ذی الحجه از گرامی ترین عیدهای مسلمانان است که به یاد ابراهیم خلیل الله و فرزندش اسماعیل، جشن گرفته می شود.

عید قربان روزی است که ابراهیم(ع) در برابر خداوند سجده می کند و به احترام امتحان الهی فرزند خود را به قربانگاه می برد تا قربانی کند و آن هنگام که خداوند او را سربلند در امتحان می یابد؛ گوسفندی را برای ذبح به نزد ابراهیم می فرستد.

عید قربان نشانه ایثار، عشق و اطاعت از فرمان خداوند بی هیچ قید و شرطی است.

عید قربان نشان ایمان انسان راستین به خالق یکتا و بی همتاست و روزی است برای اهدای قربانی به آستان پاک دوست و نادیده گرفتن خواست ها و نیازهای خویش و نیز محو کامل خودخواهی ها و دل کندن و رهایی از تمامی تعلقات دنیاست.

عید قربان پاک ترین عیدهاست ، عید سرسپردگی و بندگی است.عید قربان جلوه گاه رهایی از نفس و فرصتی ناب برای ایجاد تحول در درون انسان است.

این روز ، روز کمال و رهیدن از بند تعلقات و جشن رهیدگی از بندگی نفس و تجلی گاه بندگی است.
اینجانب عید سعید قربان، این عید بزرگ را به پیشگاه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و مسلمین جهان و ایران به ویژه مردم متدین و شریف استان هرمزگان و جامعه شیلاتی تبریک عرض نموده و موفقیت همگان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.

محسن یکتاپور

 مدیر کل شیلات هرمزگان