توسعه پرورش ماهی در دریا یعنی توسعه و ارتقا و آبادانی منطقه

تولید چهار هزار و 500تن ماهی در دریا در سال 96

 

مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه  توسعه پرورش ماهی در دریا یعنی توسعه و ارتقا و آبادانی منطقه از تولید چهار هزار و 500تن ماهی در دریا در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، سید پرویز محبی با بیان اینکه جذب سرمایه گذار جدید در توسعه پرورش ماهیان دریایی در قفس علاوه بر سرمایه گذاری های قبلی در سال 96 به تعداد 29 گروه با ظرفیت هفتاد هزار تن رسیده است.

   وی همچنین با بیان اینکه هر صنعت و فعالیتی بدون شک اشتغال زایی ، عمران و آبادانی در پی خواهد داشت گفت:خوشبختانه با فعالیت مزارع پرورش ماهی یک هزار تن در دریای استان به صورت متوسط   بالغ بر 15نفر از جوانان و کارشناسان استان در هر مزرعه مشغول به فعالیت هستند.

محبی همچنین با اشاره به اینکه معمولا مزارع پرورش ماهی در دریا در مناطق روستایی و یا دور از مراکز شهر است گفت: این مهم به خودی خود باعث رونق اقتصادی به روستا ها و مناطق دور از شهر خواهد شد.

مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه  توسعه پرورش ماهی در قفس را  به عنوان یکی از سیاستهای اقتصاد مقاومتی از سوی سازمان شیلات در استان در دستور کار قرار گرفته است گفت: خوشبختانه با حمایت های دولت تدبیر و امید استان هرمزگان در این مهم شاهد رشد و توسعه روز افزون است.

سید پرویز محبی : مناطق جنوبی استان ظرفیت نهفته‌ای برای آبزی پروری و ایجاد اشتغال‌های پایدار در این بخش را دارد که سرمایه گذاران می‌توانند با استفاده از وجود جوانان شایسته منطقه گام‌هایی نو در عرصه تولید ماهی و آبزی پروری ایجاد کنند .

این مقام مسئول با اشاره به فرصت‌های شغلی و كارآفرینی درعرصه شیلات و توجه به جنبه‌های اقتصادی كسب و كار در شیلات و حمایت‌های دولتی و تاکیدات مقام معظم رهبری از این فعالیت ها را فرصتی مغتنم و ارزشمند برای جوانان و سرمایه گذاران خواند.