معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران:

استان هرمزگان قطب مهم شیلاتی کشور بویژه در زمینه صید و صیادی

معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران در جشن صیادی جزیره  کیش به مناسبت دهه فجر برگزار شده بود با اشاره به ظرفیت های بالای شیلاتی استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان قطب مهم شیلاتی کشور بویژه در زمینه صید و صیادی است.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، جشن صیادی  در جزیره کیش با حضور معاونت صیدوبنادر ماهیگیری شیلات ایران، مدیر کل شیلات استان،مدیر عامل منطقه آزاد کیش، معاونت صیدوبنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان و جمعی از بهره برداران شیلاتی،مسئولین و مردم باهمکاری شیلات هرمزگان، منطقه ازادکیش وتعاونی صیادی کیش به مناسبت ایام الله دهه فجر  برگزار شد.

معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران با بیان اینکه ظرفیت ‌ها و توانایی های موجود شهرستان های این استان می ‌تواند موجب توسعه بیش از پیش استان، کشور و منطقه را فراهم کند گفت: خوشبختانه هرمزگان به ویژه جزیره کیش در صید با قلاب و بدون تور گامهای محکم و خوبی برداشته است که انشالله شاهد توسعه این روش صید در کل آبهای جنوب کشور باشیم.

شاپور کاکولکی تصریح کرد: شیلات استان با 22 بندر صیادی و صید افزون بر 240 هزار تن انواع آبزی، 30 درصد بنادر صیادی و 36 درصد صید انواع آبزیان کشور را به خود اختصاص داده است که این آمار نشان از جایگاه صیادی هرمزگان را در کشور دارد.

در ادامه این جشن معاونت صیدوبنادر ماهیگیری شیلات ایران ،مدیر کل شیلات هرمزگان،مدیر عامل منطقه آازاد کیش، معاونت صیدوبنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان و جمعی از بهره برداران شیلاتی و مسئولین از شیوه صید با قلاب(لانگ لاین) توسط شناورهای صیادی جزیره کیش بازدید کردنند و در ادامه دیداری با جامعه صیادی این شهرستان داشتند.