استاندار هرمزگان  پس از بازدید از دو پروژه تولید ماهی در قفس و پرورش میگو در بندرلنگه :

حمایت جدی از توسعه تولید ماهی در قفس و پرورش میگو در هرمزگان انجام می شود

استاندار هرمزگان به همراه جمعی از نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی،مدیر کل شیلات هرمزگان و جمعی از مسئولین استان و منطقه از دو پروژه تولید ماهی در قفس و پرورش میگو در بندرلنگه بازدید کردند.

استاندار هرمزگان گفت: تولید ماهی در قفس و پرورش میگو دو ظرفیت ممتاز در هرمزگان هستند که توسعه آنها موجب اشتغالزایی و افزایش صادرات از هرمزگان خواهد شد و از سرمایه گذاری بخش خصوصی در راستای توسعه این طرح ها پشتیبانی لازم انجام می شود .

 

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، دکتر فریدون همتی پس از بازدید از دو پروژه تولید ماهی در قفس و سایت پرورش میگو در بخش شیبکوه شهرستان بندرلنگه که همزمان با دومین روز دهه مبارک فجر انجام شد، عنوان کرد: طرح تولید ماهی در قفس در بخش شیبکوه شهرستان بندرلنگه از بزرگترین پروژه های تولید ماهی در قفس در منطقه است که با اعتبار 90 میلیارد تومان که 69 میلیارد تومان آن از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی است، اجرایی شده است .

 

وی ادامه داد: ظرفیت اسمی این پروژه تولید پنج هزار تن ماهی در قفس است که در فاز اول آن سه هزار تن ماهی تولید می شود و تولید آزمایشی در این مجموعه آغاز شده است .

 

استاندار هرمزگان افزود: از ویژگی های این طرح، این است که در آن از جدیدترین دانش و تکنولوژی روز دنیا برای تولید ماهی در قفس استفاده شده و کم نظیرترین بارج غذادهی به ماهیان در خاورمیانه در این طرح مورد استفاده قرار گرفته است .

 

همتی بیان داشت: خوشبختانه این دانش و تکنولوژی به نیروهای بومی منتقل شده و نیروهای متخصص داخلی و بومی استان هرمزگان در این طرح نقش آفرین هستند .

 

وی با بیان اینکه توسعه تولید و پرورش ماهی در قفس از سیاست های مهم دولت تدبیر و امید است، اظهار داشت: در استان هرمزگان ظرفیت تولید 143 هزار تن ماهی در قفس وجود دارد که در حال حاضر هفت هزار تن آن فعال است و به مرحله تولید رسیده است که حمایت جدی از توسعه این طرح ها در هرمزگان صورت خواهد گرفت .

 

استاندار هرمزگان با اشاره به بازدید از روند احداث مزرعه پرورش میگو در بندر چارک بخش شیبکوه شهرستان بندرلنگه، خاطرنشان کرد: این مزرعه در دو هزار هکتار به عنوان یکی از بزرگترین مزارع پرورش میگو با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال احداث است .

 

همتی اضافه کرد: امیدواریم با حمایت هایی که در راستای رفع مشکلات صورت می گیرد، این مزرعه پرورش میگو تا پایان سال 97 به مرحله بهره برداری برسد .

 

وی گفت: تولید ماهی در قفس و پرورش میگو دو ظرفیت ممتاز در هرمزگان هستند که توسعه آنها موجب اشتغالزایی و افزایش صادرات از هرمزگان خواهد شد و از سرمایه گذاری بخش خصوصی در راستای توسعه این طرح ها پشتیبانی لازم انجام می شود .