با هدف گسترش روابط جامعه علمی استان و شیلات هرمزگان صورت گرفت :

بازدید اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون دریایی هرمزگان از ظرفیت های شیلاتی قشم

مدیر کل شیلات هرمزگان از بازدید رئیس و اعضای هیئت علمی دانشکده علوم و فنون دریایی دانشگاه هرمزگان باهمراهی پروفسور کامرانی از ظرفیت های شیلاتی شهرستان قشم خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، سید پرویز محبی با بیان اینکه استان هرمزگان در سال 95 با تولید  بالغ بر 255هزار تن انواع آبزیان  توانسته بیش از 43 درصد از تولیدات شیلاتی کشور و همچنین  رتبه اول تولیدات شیلاتی کشور در سال 95 را به خود اختصاص دهد گفت: ظرفیت های شیلاتی قشم اعم از تولید پودر ماهی، تنوع گونه های صید،تکثیر و پرورش ماهی در قفس و تولید و پرورش میگو و همچنین صنایع وابسته شامل بسته بندی و فرآوری ماهیان بینظیر است .

وی در ادامه بازدید از  شرکت فرآوری ماهی قشم(پودر ماهی)، ،بندر صیادی صلخ و باسعیدو و ... ،مراکز عمل اوری و بسته بندی,، و  ظرفیت های مهم شیلات هرمزگان در شهرستان قشم را از برنامه های این هیئت علمی به قشم خواند .

محبی با اعلام اینکه سهم تولید ماهی در قفس قشم براساس سیاست گذاری برنامه ششم توسعه برای 200 هزار تن ماهی در قفس کشور بیش از 84 هزار تن می باشد، گفت: این میزان سهم تولید ماهی در قفس نشان از جایگاه نخست قشم در صنعت پرورش ماهی در قفس کشور دارد .

در ادامه رئیس دانشکده علوم و فنون دریایی دانشگاه هرمزگان با شاره به جایگاه خوب شیلات هرمزگان در استان و کشور گفت"خوشبختانه تعامل و همکاری های به وجود آمده بین شیلات هرمزگان و جامعه علمی استان زمینه ساز ارتقای فعالیت های شیلاتی استان خواهد بود .

مرتضی یوسف زاده ایجاد ظرفیت های مناسب در راستای  توسعه سرمایه گذاری اقتصادی در بخش های شیلاتی  با استفاده از ظرفیت های مشترک دانشگاه و شیلات هرمزگان را یکی از اهداف مشترک این دو نهاد خواند .

این عضو هیئت علمی دانشگاه هرمزگان با تاکید بر ایجاد فضای آموزشی  مجهز و استاندارد مرتبط با فعالیت های شیلاتی نوین،آموزش صیادان،شناسایی نقاط ضعف و آسیب پذیر جامعه بهره بردار شیلاتی با استفاده از ظرفیت های علمی و تحقیقاتی دانشگاه را از جمله فعالیت های مورد هدف این دو نهاد خواند .

گفتنی است جزیره قشم با یکهزار و 500 کیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب ایران یکی از مهمترین حوزه های شیلات کشور محسوب می شود.