مديركل شيلات هرمزگان دركارگروه تخصصي تكثيرومولد سازي ميگو :

برداشت بالغ بر ١٥هزار تن میگوی پرورشی در سالجاری

شاخص هاي توليد ميگودر چهارساله اخير مثبت بوده است

صدورهشت هزار هكتار موافقت اصولي پرورش ميگو

مديركل شيلات هرمزگان دركارگروه تخصصي تكثيرومولد سازي ميگو با حضور معاون آبزي پروري سازمان شيلات ايران،مديران كل شيلات استان هاي ميگوپرور،جمعي ازمسولين و بهره برداران شیلاتی به میزبانی شیلات هرمزگان برگزار شد از برداشت بالغ بر ١٥هزار تن میگوی پرورشی در سالجاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، سید پرویز محبی در این کارگروه با اشاره به اینکه شاخص هاي توليد ميگودر چهارساله اخير مثبت بوده است گفت:تولیدمیگوی پرورشی  استان هرمزگان در چهار سال گذشته  حدود سه هزار و 200 تن بوده است در حالیکه  امسال بالغ بر 15هزار تن برداشت میگوی پرورشی را از سطح مزارع استان هرمزگان برداشت شده است.

وی با اشاره به مثبت بودن روند سرمایه گذاری در زمینه تولید میگوی پرورشی گفت: هشت هزار هکتار مزارع در استان در دست تولید است که برای بالغ بر هشت هزار هکتار مزرعه جدید در راستای تولید میگوی پرورشی موافق اصولی صادر شده است که امید است امسال بالغ بر دو هزار هکتار آن وارد مدار تولید استان شود0.

محبی همچنین در این نشست از صدو موافقت اصولی برای هشت واحد مرکز تکثیر میگوی پرورشی خبر داد و افزود:خوشبختانه با پیگیری ها و مساعدت های دولت تمامی سایت های پرورش میگو استان از برق بهره مند شده اند.

مديركل شيلات هرمزگان با اشاره به اهمیت آبزی پروری در استان هرمزگان گفت:یازده میلیارد تومان اعتبار در بحث زیر ساخت های میگو مصوب گردیده، که از این میزان بالغ بر هفت میلیارد تومان آن در بخش لایروبی مزارع پرورش میگو و تامین برق در سایت های جدید تخصیص داده شده است.

در ادامه این کارگروه معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان بااشاره به ظرفیت های آبزی پروری شیلات هرمزگان گفت:خوشبختانه استان هرمزگان مسیر خوبی و رضایت بخشی را در این حوزه به ویژه در طی چهار سال اخیر طی کرده است.

علی کریمی با بیان اینکه تکثیر و پرورش میگو در استان هرمزگان می تواند با ادامه همین مسیر محور توسعه و اشتغال استان قرار گیرد گفت: تولید بچه میگو و غذای  باکیفیت، ورود سرمايه گذاران به توليد مولدين ميگوي اصلاح شده به عنوان  نياز پيش روي توليد و تكثير ميگو,تامين مولدين با كيفيت و كميت مناسب و اجرايي شدن بيمه مولد سازي و مراكز تكثير از  مهمترین مباحث پرورش میگو ارائه شده در این کارگروه خواند.